Ufficio primo

BUDYNEK

Ufficio Primo, przy ulicy Wspólnej 62 w Warszawie, to strefa wyjątkowego luksusu, która łączy niepowtarzalny styl z prestiżem. Niespotykana dotąd, jakość sygnowana klasą A+ potwierdza wyjątkowy charakter tego miejsca. To tu unikatowość łączy się z niespotykaną dotąd funkcjonalnością, a styl renesansowy doskonale współgra z nowoczesnością. Ufficio Primo to 6 000 m2 kameralnej, wysmakowanej, intrygującej w każdym detalu kompozycji, która nadaje biznesowi wyjątkową oprawę i zapewnia niepowtarzalny klimat.

Budynek wyposażony jest w najnowocześniejsze systemy cieplno-wentylacyjno-klimatyzacyjne, windy oraz w nowoczesne instalacje bezpieczeństwa. Instalacja techniczna i sieć strukturalna umożliwiają elastyczne modyfikowanie konfiguracji przestrzeni. Powierzchnia biurowa rozmieszczona jest na sześciu kondygnacjach. Na dwóch podziemnych kondygnacjach znajduje się wielofunkcyjne Centrum Konferencyjne. Do dyspozycji najemców mamy również 30 naziemnych miejsc postojowych przed budynkiem oraz miejsca postojowe w garażu podziemnym, znajdującym się w budynku obok.

Mapa otoczeniaZobacz mapę otoczenia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ESENCJA STYLU

 

 

Tylko prawdziwa elegancja przetrwa próbę czasu. Budynek Ufficio Primo, usytuowany w ścisłym centrum Warszawy, jest niespotykaną perłą polskiej architektury powojennej.

Gmach, wybudowany w latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku, pierwotnie przeznaczony na siedzibę Prezydium Rządu, kryje w sobie wiele wysmakowanych, niepowtarzalnych rozwiązań, inspirowanych włoskim renesansem. Dzięki pracom remontowym i modernizacyjnym zyskał niepowtarzalny wizerunek, a nowe, biznesowe funkcje nadają mu kolejne, intrygujące oblicze.

 

 

 

   

 

MECENAT

  

 

Kulczyk Holding, grupa firm stworzona przez dr Jana Kulczyka, która od 20 lat współtworzy historię polskiej gospodarki. Jednocześnie sprawuje mecenat nad narodowymi dobrami kultury. Dzięki staraniom dr Kulczyka galeria malarstwa wybitnych twórców polskich takich jak Jan Matejko, Jacek Malczewski i Leon Wyczółkowski, przekazana w depozyt warszawskim i krakowskim muzeom, stała się dostępna szerokiej publiczności.


Będąc właścicielem kilku niezwykłych, prestiżowych budynków w Warszawie dokłada wszelkich starań by stały się wizytówką stolicy, a mieszkańcy byli z nich dumni. W budynkach zabytkowych przeprowadza renowacje, przywracając je miastu, jednocześnie wprowadzając w nich nowoczesne rozwiązania techniczne. Modernizacja obiektu przy ulicy Wspólnej 62 w Warszawie to kolejna inicjatywa w wyniku, której na mapie stolicy pojawiła się niepowtarzalna przestrzeń biurowa i artystyczna. 

 

 

 
 PATIO

 

 

Centralne miejsce budynku Ufficio Primo wypełnia spektakularne patio - wewnętrzny dziedziniec przykryty futurystyczną kopułą. Wnętrze zdobią inspirowane włoskim renesansem krużganki. Podłoga, wykonana z czarnego granitu z elementami kremowego wapienia, tworzy stylowy, geometryczny wzór.

Reprezentacyjne patio służy najemcom obiektu, jest też wykorzystywane jako miejsce wydarzeń kulturalnych wymagających eleganckiej i niekonwencjonalnej oprawy. 

 

 

  

 

   

DETALE


ARCHITEKTONICZNE

 

Oryginalne detale zdobiące wnętrze budynku Ufficio Primo zostały starannie odrestaurowane i wyeksponowane.

 

Prace renowacyjne objęły inspirowane włoskim renesansem krużganki: zdobione bazy i kapitele kolumn, stylizowane balustrady i ozdobne drzwi wykonane z patynowego drewna dębowego o podwyższonych portalach, układające się w rytmiczny wzór na każdej z kondygnacji. Odnowione zostały także kamienne biegi schodów, krętych klatek schodowych, a świetliki w monumentalnej kopule odzyskały swój dawny blask.